Łóżka kontynentalne — o czym pamiętać przed ich zakupem?

lozko kontynentalne

Łóżko kontynentalne zwykle kojarzy się z luksusem i bogato wyposażonymi apartamentami. Jest też synonimem wygody, ponieważ składa się z kilku warstw. Wiele osób, zwłaszcza jeśli posiada niewielką sypialnię, zastanawia się, czy warto stawiać na taki obszerny mebel. O czym należy pamiętać przed zakupem łóżka kontynentalnego? Jakie ma ono wady i zalety? Podpowiadamy. 

Czym są łóżka kontynentalne?

Łóżka kontynentalne to meble, które pochodzą z XIX wieku z Ameryki Północnej. Cieszą się dużą popularnością jednak przede wszystkim w Afryce. Swoim wyglądem przypominają nałożone na siebie materace zintegrowane z tapicerowanym zagłówkiem. Na samym spodzie znajduje się skrzynia, w której umieszczany jest materac sprężynowy. Rozwiązanie to ma zagwarantować maksymalną wytrzymałość podłoża. Stanowi również podporę dla kolejnych warstw, a przede wszystkim materaca głównego. Może być on sprężynowy lub kieszeniowy. Dostosowuje się go do indywidualnych wymagań użytkownika.

O czym pamiętać przed zakupem łóżka kontynentalnego?

Osoby, które chcą zainwestować w łóżka tapicerowane, powinny przed zakupem zdawać sobie sprawę z tego, jakie są wady i zalety modelu kontynentalnego. Do zalet zalicza się bez wątpienia brak stelaża, który w tym przypadku jest zastąpiony skrzynią ze sprężynami. Dzięki temu łóżko takie bardziej równomiernie i stabilnie podpiera nasz kręgosłup. Charakteryzuje się ono również znacznie dłuższą żywotnością niż tradycyjne łoże. Jest to spowodowane ilością warstw, z których jest zbudowane. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również komfort wypoczynku, jaki oferuje.

Należy mieć jednak świadomość, że łóżko kontynentalne jest dużo wyższe od tradycyjnego, co dla wielu osób jest zaletą. Jednak w przypadku seniorów może powodować problemy z samodzielnym korzystaniem z tego mebla. Dodatkowo wygląda ono dość masywnie. Z tego powodu najlepiej umieścić je w sporej sypialni, chociaż również w mniejszych może prezentować się doskonale. Należy wziąć pod uwagę również fakt, iż modele takie mogą być droższe od tradycyjnych wersji.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *