Jak wprowadzić styl glamour do wnętrza – czy jest on modny w 2022 roku?

Styl glamour rozgrzewa do czerwoności amatorów dobrego designu na całym świecie już od wielu lat. Oprócz tego, że jest bardzo elegancki, wytworny i często przesadzony, to charakteryzuje się mocnym stawianiem na indywidualizm. A to właśnie on wespół z oryginalnością wiodą prym we wnętrzarskich trendach 2022. Nic więc dziwnego, że projektanci stawiają często na styl glamour, który niezmiennie cieszy oko, zachwyca blaskiem i sprawia, że wnętrza nabierają niesamowitego charakteru. Jak go do nich wprowadzić? Podpowiadamy.

Co to jest wystrój glamour?

Syl glamour z powodzeniem można nazwać jednym z najbardziej popularnych na świecie. Charakteryzuje się niesztampowym podejściem do tematu aranżacji wnętrz wespół z blaskiem, elegancją oraz szykiem. Dla jednych jest synonimem kiczu, dla drugich obowiązkowym punktem programu na mapie dekoracji wnętrz.

Najważniejsze jest jednak to, aby wydobyć z niego to, co najcenniejsze i najbardziej odpowiednie dla nas, ponieważ trzeba pamiętać, że styl glamour stawia mocno na indywidualne podejście do tematu aranżacji. Pełno w nim przepychu, ale niekoniecznie musi tak właśnie być. Najważniejsze jest to, abyśmy znaleźli w nim bilans między tym, co lubimy, a tym, co jest modne. Wtedy będziemy w stanie spełnić się pod względem aranżacyjnym w tej stylistyce wnętrzarskiej.

Meble, dodatki i tkaniny w stylu glamour

Styl glamour wymaga odpowiedniej oprawy. W praktyce mowa przede wszystkim o meblach, dodatkach, jak również tkaninach. Wytworność, szyk i elegancję osięgniemy stawiając w dużej mierze na wspomniane już, charakterystyczne elementy takie jak na przykład pikowane meble. Nie bez znaczenia pozostają także zdobiące je elementy, w tym na przykład szykowne nóżki czy też błyszczące dodatki.

Można także iść w kierunku błyskotek, a dokładniej – gałek do mebli, które połyskują niczym diamenty. Styl glamour kocha blask, więc idealnie wpiszemy się w konwencję. A może do tego dekoracyjne lampy? To świetny pomysł – można z powodzeniem na nie stawiać, aby zyskać ciekawą i niebanalną stylistykę zarówno salonu, jak i sypialni czy też pokoju dziennego. Styl glamour jest uniwersalny i z powodzeniem odnajdzie się w każdym wnętrzu nadając mu wyjątkowego charakteru.

Modne wnętrza 2022 to stawianie na indywidualne podejście do tematu aranżacji. Z racji tego, że styl glamour to bardzo lubi, wpiszemy się konwencję najbardziej gorących trendów, jakie lansują projektanci.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *