Grafika na szkle – jak wprowadzić ją do wnętrz?

urzadzanie wnetrz

Grafika na szkle może być świetnym sposobem na wprowadzenie unikalnych i kreatywnych wizualizacji do każdego rodzaju wnętrza. Są wykorzystywane jako sztuka ścienna, lustra, akcenty meblowe, a nawet… kabiny prysznicowe. O czym należy pamiętać przy wprowadzaniu ich do nowych pomieszczeń?

Szkło do kuchni – czy takie z nadrukiem się nada?

Przechodząc się ulicami miast, nie sposób nie zwrócić uwagi na okoliczne piękne grafiki na szkle. W Warszawie są obecne na prawie każdych wysokich budynkach. Czy ta sama ozdoba nada się do użytku w gospodarstwach domowych? Jak najbardziej, a zwłaszcza w kuchniach!

Podczas wyboru szkła ozdobnego do kuchni należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest to, czy drukowany wzór będzie odpowiedni – powinien doskonale komponować się z resztą pomieszczenia. Drugim to, że taki element będzie może zostać narażony na duży zużycie, jeżeli będzie umiejscowiony niepoprawnie. Należy wybierać miejsca, które uniemożliwią powstawanie otarć np. podczas swobodnego chodzenia.

Kolorowe panele szklane w salonie

Panele szklane w Warszawie są wykorzystywane do dekorowania i wzbogacania wnętrz i zewnętrznych budynków w całym mieście. Osoby, które chciałyby skorzystać z tego samego rozwiązania w swoim własnym domu, powinny wykorzystać je w salonie.

Tego typu panele zapewniają nowoczesny wygląd pomieszczenia, a znajdujące się na nich nadruki zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo – zapobiegając pękaniu lub rozbijaniu się podczas przypadkowych uderzeń. Ich największą zaletą użytkową jest jednak to, że pozwalają na wnikanie naturalnego światła, ale jednocześnie zapewniają prywatność od świata zewnętrznego

Szkło z nadrukiem – jak zamontować?

Powierzchnię, na której znajdzie się ozdoba wystarczy posmarować klejem do szyb. Następnie przykleić panele szklane, a potem dociskać je deseczkami przez 48 godzin.

Szklane dekoracje sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, można używać ich nawet jako alternatywy dla płytek ceramicznych!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *