Naprawa pokryć dachowych – jakie są możliwości technologiczne?

pokrycia dachowe naprawa

Regularne przeglądy dachu to najlepszy sposób na wczesne wyłapanie usterek i problemów technicznych. Niestety, w większości wypadków, renowację czy wymianę pokryć dachowych, przeprowadza się w momencie pojawienia się przecieków. Wówczas należy wezwać ekipę dekarzy, którzy przeprowadzą odpowiednie prace, uzależnione od stanu pokrycia dachowego. Uszkodzenia mogą obejmować tylko warstwę pokryciową, jak też inne warstwy dachowe, a nawet konstrukcję nośną. 

Renowacja dachu – jak ją wykonać?

Wraz z eksploatacją budynków, niektóre z ich elementów ulegają usterkom, tracąc swoje właściwości fizyko-mechaniczne. Tak jest w przypadku pokryć dachowych. Wystawione na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, mogą przestać pełnić swoją funkcję. Aby zadbać o dach warto zwrócić się do specjalistycznej firmy, na przykład Szczepanbud, która przeprowadzi przegląd dachu i naprawi wszelkie pojawiające się usterki. W trakcie przeglądu dachu należy zwrócić uwagę na sposób odprowadzania wód opadowych, stan techniczny rynien, rur spustowych i koryt opadowych. Warto sprawdzić stan techniczny wszystkich obróbek znajdujących się na dachu czy stan techniczny pokrycia papowego, stopień jego zawilgocenia czy zniszczenia. 

Jakie naprawy można wykonać na dachu?

Najczęstszymi usterkami są te związane z uszkodzeniem pokrycia dachowego. Wynikać mogą nie tylko z niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale również ze słabej jakości materiałów, użytych do wykonania dachu. Jeśli uszkodzenia nie znajdują się na całej powierzchni, a jedynie na jej części, możliwa jest wymiana tylko uszkodzonego fragmentu. Większe usterki mogą wymagać naprawy całego pokrycia, dlatego też tak istotne jest, by dokonywać regularnych przeglądów konstrukcji. 

Naprawdę dachu najlepiej podjąć po zauważeniu pierwszych usterek. Im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym problem się pogłębi. Usterki często dotykają akcesoriów dachowych, takich jak gąsiora, szczytowych wiatrownic, taśm kalenicowych. 

Wybór sposobu naprawy dachu zależy od jego rodzaju, materiału użytego do budowany, sposobu montażu, a także uszkodzeń, jakie pojawiły się na pokryciu dachowym. 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *