Przegląd budowlany 5 letni – jak kształtuje się jego cena?

przeglad budowlany

Przegląd budowlany 5-letni to podstawa do utrzymania danego budynku w dobrym stanie. Ile taka usługa jest jednak w stanie kosztować?

Przegląd budowlany 5-letni – dlaczego jest on tak istotny?

Żaden budynek nie jest w stanie stać nienaruszony przez dziesiątki lat. By zadbać o jego możliwie jak najlepszą kondycję, konieczne jest wykonywanie odpowiedniej okresowej kontroli, dzięki której będziemy na przykład świadomi, co jest nie tak z naszym domem czy blokiem w przypadku deweloperów, a także co możemy zrobić, by ugasić kłopoty w zarodku. To właśnie dlatego konieczne są regularnie przeprowadzane przeglądy budowlane. Możemy tutaj wyróżnić przeglądy coroczne i 5-letnie. W przypadku takich kontroli, jak przegląd budowlany 5 letni cena nie powinna grać roli – chodzi tutaj bowiem o bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników budynku. Pochylmy się jednak w pierwszej kolejności nad tym, dlaczego ten typ kontroli jest tak ważny, a odpowiedź jest dość prosta. W tym przypadku sprawdzamy ogólny stan budynku, co może pomóc nam wykryć wszelkie jego nieprawidłowości jeszcze na etapie, gdy nie stanowią zagrożenia. Ich eliminacja jest wtedy naprawdę prosta.

Co sprawdzane jest podczas przeglądu budowlanego 5-letniego?

Wiemy już doskonale, czym jest przegląd budowlany 5-letni, przeprowadzany przez takiego specjalistę, jak inspektor nadzoru w Gdańsku. Co tak właściwie jest sprawdzane podczas przeglądu wykonywanego co pięć lat? Podczas niego ocenie podlegają wszelkie instalacje w budynku, stan ścian zewnętrznych oraz dachu, stan balkonów czy balustrad, zabezpieczeń przeciwpożarowych, przewodów wentylacyjnych czy elewacji. Są to więc szeroko zakrojone działania.

Ile jest w stanie kosztować przegląd budowlany 5-letni?

Cena 5-letniego przeglądu budowlanego jest w stanie zmieniać się w zależności od typu budynku. Dla domu czy bliźniaka najczęściej będzie to koszt rzędu 250-300 złotych. Jeżeli zaś mówimy już o blokach mieszkalnych, ceny te mogą już wahać się w przedziale od 1300 do nawet 2000 złotych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *