Jak przeprowadzana jest budowa domów szkieletowych?

domy szkieletowe

Budowa domów szkieletowych prowadzona jest przez solidnych wykonawców, którzy wiedzą m.in. to, że podczas prac musi zostać wykorzystane drewno, które ma nadaną odpowiednią klasę wytrzymałościową C24.

Budowa domów szkieletowych – kiedy mogą rozpocząć się prace?

Budowa domów szkieletowych rozpocząć może się w dowolnym momencie, przez cały rok. Jeżeli do postawienia są domy metodą tradycyjną, należy poczekać min. do rozpoczęcia wiosny. A to ze względu na wykonawstwo wielu prac “mokrych”. Do tego trzeba pamiętać o tym, aby tego typu prace zakończyły się lub zostały przerwane przed pierwszymi przymrozkami. Inaczej jest w przypadku domów szkieletowych, jakie nie wymagają wykonania tak wielu prac “mokrych”. Do tego nie trzeba myśleć o przerwaniu takich prac, ponieważ robi się zimno. Wręcz jest to zakazane, jeżeli każdy wierzy w sukces swojej inwestycji.

O takich kwestiach chętnie opowie Prace remontowo budowlane – firma Perfektor, która zapewnia budowę domów szkieletowych – w stanie deweloperskim, zamkniętym lub surowym. Wszystko uzależnione jest od tego, jakie potrzeby będzie miał klient.

Na jakie etapy dzieli się budowa domów szkieletowych?

Budowa domów szkieletowych nie trwa długo. W szczególności, jeżeli chodzi o stan surowy, który trwa zaledwie kilka tygodni. Poszczególne prace dzieli się na:

  • budowę konstrukcji i ścian,
  • budowę dachu oraz tworzenie elewacji,
  • budowę wnętrz,
  • budowę na etapie końcowym.

A potem następuje najprzyjemniejsza rzecz, czyli możliwość wprowadzenia się do środka, jeżeli ktoś zdecydował się na stan deweloperski. Takimi tematami bardzo chętnie zajmuje się Prace remontowo budowlane – firma Perfektor. Warto całe wykonawstwo powierzyć jednej firmie – w szczególności, jeżeli ma się do czynienia z kimś sprawdzonym. To fakt, że będzie to ciągnąć za sobą dodatkowe koszta, ale przecież nie każdy inwestor ma czas na to, aby wykonywać te prace samodzielnie. A tak będzie można przynajmniej szybko wprowadzić się do nowego domu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *