3 powody dla których warto jest inwestować w rusztowania używane
Obecnie ciężko jest wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę czy przeprowadzanie prac na wysokości bez użycia specjalistycznych rusztowań budowlanych. Elementy te świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku większych inwestycji, ale również na przykład podczas ocieplania lub wykonywania elewacji domu jednorodzinnego. Ze względu na to, że nie zawsze do takich czynności wynajmujemy ekipę, jeżeli zdecydujemy się prace te przeprowadzić samodzielnie, będziemy musieli wynająć lub kupić rusztowania używane. Dlaczego warto w nie inwestować? Podpowiadamy.
Jakie są rodzaje rusztowań używanych?
Ramowe rusztowania używane to przenośne konstrukcje, które składają się z ruchomych, lecz bardzo stabilnych pomostów gwarantujących bezpieczeństwo użytkownikom wykonującym prace na wysokości. Dzięki zastosowaniu podestów z ram płaskich łatwo i stosunkowo w krótkim czasie można taką konstrukcję zamontować, a także zdemontować, co pozwala na wykorzystywanie tego rozwiązania na przykład podczas wykańczania czy remontów niewielkich budynków, kiedy istotna jest mobilność robotników.
Wyróżnia się dwa rodzaje rusztowań ramowych — elewacyjne i przejezdne. Ten pierwszy model to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie konstrukcji, która mocowana jest do ścian budynku, gwarantując dużą stabilność podczas wykonywania prac na wysokości. Przejezdne z kolei to konstrukcje modułowe, które są bardzo lekkie i łatwe w przenoszeniu, dzięki czemu w każdej chwili można je wykorzystać w dogodnym dla nas miejscu.
Ile kosztuje rusztowanie budowlane?
Koszt nowego rusztowania budowlanego może być bardzo wysoki, dlatego wielu inwestorów decyduje się na zakup lub wynajem używanego rusztowania w znacznie niższej cenie. Decydując się na zakup takiej konstrukcji, należy jednak mieć pewność, że wciąż jest ona zdatna do użytkowania. Dlatego powinna zostać wcześniej dokładnie sprawdzona przez specjalistę, który oceni czy produkt nadal utrzymuje wysoką jakość i gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikom podczas wykonywania prac na wysokości. Takie rozwiązania znajdziemy na stronie https://szalbud.pl/.
Zobacz także: https://www.budomania.pl/rusztowania-uzywane-dlaczego-zyskuja-na-popularnosci/
Jak obliczyć metr kwadratowy rusztowania używanego?
Warto inwestować w rusztowania używane ze względu na ich znacznie niższą cenę i wciąż dobre parametry techniczne. Warto jednak wcześniej obliczyć ile metrów kwadratowych rusztowania będziemy potrzebować. W tym celu należy przemnożyć potrzebną długość przez wysokość elementów. Na końcową kwotę, jaką będziemy musieli zapłacić za rusztowanie używane, wpływają jednak nie tylko same ramy, ale także pozostałe elementy niezbędne, aby konstrukcja taka była bezpieczna, czyli słupki, poręcze czy liczba ramek, a także wysokość podłogi, czy szerokość rusztowania.
Polecane artykuły
Cześć, mam na imię Patrycja. Od wielu lat nieruchomości zajmują mi bardzo dużą część mojego życia. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moją wiedzą, ponieważ według mnie jest to bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie i do napisania!